SSL Seo İlişkisi

SSL Sertifikaları müşterilerinizin şifreleri, kredi kartları ve kimlik bilgileri de dahil olmak üzere kişisel verilerin korunması. SSL sertifikası alma online iş müşterinizin güvenini artırmak için en kolay yoludur.

HTTPS KULLANIMININ SEO’YA OLUMLU ETKİLERİ

HTTPS’ye geçişisin tek faydası arama sonuçlarındaki küçük bir yükselme değil elbette. Bu değişiklik aynı zamanda sitenizin güvenliğini arttırarak, ziyaretçilerinizle siteniz arasındaki kişisel & finansal bilgileri içeren veri akışını kötü niyetli kişilere karşı koruyacaktır.

HTTPS’nin SEO açısından temel faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Yükselme oranınız küçük dahi olsa gerçekleşecek, en nihayetinde artık bu Google tarafından onaylanmış bir etmendir ve dikkate alınmalıdır.
  • HTTPS ile birlikte daha iyi yönlendirme (referrer) bilgisi alıyor olacaksınız. Şayet bir kullanıcı HTTPS olan bir siteden bu güvenlik protokolü olmayan bir siteye geçiş yapıyorsa, geçiş yapılan site o kullanıcının referrer bilgilerine erişemez. Fakat sitenizde HTTPS olduğu takdirde kullanıcı hangi kaynaktan geliyor olursa olsun referrer bilgisine erişebiliyorsunuz. Sitelerin çoğunlukla SSL’e geçiş yaptığını düşünürsek bunun önemini daha iyi anlayabiliriz.
  • HTTPS "man-in-the-midde" tarzı saldırılara karşı koruma sağladığı için siteniz ister üyelik sistemi olsun isterse olmasın tüm ziyaretçiler için daha güvenli bir yer olacaktır.