Sunucu Genel Bilgi

Kiralık Sunucu (Dedicated Server) nedir?

Fiziksel bir sunucunun size özel kullanım için tahsis edilmesi işlemidir. Sunucu üzerinde istediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz. Windows 2003 server, windows 2008 server, Windows 2012 server, ve Linux CentOS 5, Linux CentOS 6 vb. Gibi. Sunucular üzerinde host yönetimi için her türlü kontrol panel kullanılabilir. Plesk, Cpanel ve directAdmin gibi.

Kiralık Sunucular ile neler yapılabilir?

Fiziksel bir sunucunun taşıdığı tüm özellikleri barındırır. Yüksek performans gerektiren projeleriniz için kullanabilirsiniz.

Bir kiralık sunucu ile:
  • Müşterilerinizin hostingleri veya kendi sahip olduğunuz hostingler için kullanabilirsiniz. Ayrıca barındırma hizmeti verebilirsiniz.
  • Birden fazla hosting açabilir, bayi hesabı verebilirsiniz.
  • E-mail sunucusu olarak kullanabilirsiniz ve kurumsal mail olarak kullanabilirsiniz. (spama izin verilmez)
  • Üzerine sizin karar vereceğiniz kontrol paneli yazılımını kurup kullanabilirsiniz.
  • Yedek sunucu veya yedekleme sunucusu olarak kullanabilirsiniz.
  • Yüksek trafikli internet siteleri için yüksek performans sağlayabilirsiniz.
  • Radyo ve televizyon yayını yapabilir. Müşterilerinize hizmet verebilirsiniz.
  • MSSQL yada MYSQL sunucusu olarak kullanabilirsiniz.
  • Kısacası izhost.com kiralık sunucularda, aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kiralık Sunucunun avantajları nelerdir?


Minimum Maliyet

Kendinize ait herhangi bir fiziksel sunucunun bir datacenter da barındırma maliyetleri gayet yüksekken, bir izhost.com kiralık sunucular sizi bu maliyetlerden oldukça büyük oranda kurtarır.

Güvenli Ortam

İzhost kiralık sunucular yalıtılmış bir ortam olduğundan uygulamalarınız ve bilgileriniz için en yüksek seviyede güvenlik sağlar.

Yüksek Performans

Donanım bağımsızlığı sayesinde izhost.com kiralık sunuculardan her türlü uygulamanız için yüksek performans sağlayabilirsiniz. Bu da iş sürekliliği olan uygulamalarınızda size kolaylık sağlayacaktır.

7/24 Teknik Destek

Müşterileriniz ve siz, teknik destek hizmetini 7 gün 24 saat alabilirsiniz. Sanal sunucunuzu, kendinize ait bir fiziksel sunucu olarak kullanabilirsiniz.

Kiralık Sunucu Paketleri kontrol paneli içeriyor mu?

İzhost.com kiralık sunucu paketlerimiz Kontrol paneli hizmeti içermemektedir. Dilerseniz istediğiniz herhangi bir kontrol panel yazılımını izhost.com'ten satın alabilirsiniz.

Kiralık Sunucu Paketleri firewall desteği içeriyor mu?

Kiralık sunucular izhost.com standart Firewall desteği kapsamındadır. Dilerseniz ddos, botnet, syn flood, udp flood vb... ataklardan korunmak için özel servis alabilmektesiniz.